Jak pozbyć się wągrów
Wągry, a dokładniej to zaskórniki mogą pojawić się nawet wtedy, gdy Twoja skóra nie ma problemu z trądzikiem. W zasadzie pojawiają się wszędzie, na brodzie, nosie i czole, widoczne są dziurki, rozszerzone pory, które co jakiś czas się zapychają, a przez to wytwarzają się zaskórniki, które wyglądają jak czarne kropki, albo biały nalot. Jak z nimi walczyć? Wyciskanie nie musi być to najlepszą metodą, o wiele lepiej będzie jak pójdziesz z tym do specjalisty.
Wągry pojawiają się wtedy, kiedy gruczoły łojowe w nadmierny sposób produkują lepki tłuszcz, a naskórek przy tym złuszcza się w sposób nieprawidłowy. W wyniku wydzieliny łojowej i rogowaciejących komórek zatykają się ujścia mieszków włosowy, w taki właśnie sposób powstają wągry, które wyglądają w zasadzie jak czarne kropki w skórze, jeśli chodzi o zaskórniki otwarte, albo też biała drobna kaszka, gdy mówi się tutaj o zaskórnikach zamkniętych. Przede wszystkim odpychają swoim brakiem estetyki, a ponadto w bardzo łatwy sposób ulegają bakteryjnym nadkażeniom, a przy tym powstają ropne krosty, które są kwestią charakterystyczną dla objawów trądzikowych. Dlatego lepiej jest pozbyć się ich, a w zasadzie jest na to kilka różnych sposobów.
Rodzaje zaskórników
Zaskórniki mogą być zarówno otwarte jak i zamknięty. Najczęściej otwarte zaskórniki o brązowej, albo czarnej barwie można zobaczyć na brodzie, albo na nosie. Swój charakterystyczny kolor mają dzięki reakcji utleniania, która ma miejsce pomiędzy komórkami naskórka, mieszanką tłuszczu i powietrzem. Jeśli zaś chodzi o prosaki to są one białego koloru, w sposób wyraźny są odgraniczone i są naprawdę niewielkiego, ponieważ wielkością przypominają główkę od szpilki. Najczęściej można odnaleźć je na czole oraz policzkach. Zaskórniki oraz prosaki najczęściej wynikają ze skłonności genetyczny, dlatego też oczyszczenie skóry raz na zawsze jest wręcz niemożliwe. Nie zmienia to faktu, że naprawdę warto w sposób regularny używać zabiegów oczyszczających, ponieważ to właśnie dzięki nim skóra będzie wyglądała znacznie lepiej.
Jak może pomóc kosmetyczka?
Manualne oczyszczenie – Po zastosowaniu demakijażu i peelingu, kosmetyczka nałoży na Waszą twarz preparat, który ma za zadanie rozpulchnić, a następnie przysunie ona do Waszej twarzy urządzenie, która wytwarza parę. Po odczekaniu do 10 minut preparat zostaje zmyty i następuje wyciskanie wągrów. Pod sam koniec skóra jest dezynfekowana, a nią nałożona zostaje maseczka ściągająca oraz krem. Ten zabieg nie powinien być zbyt często stosowany. Wynika to z tego, że skóra, która jest często rozgrzewana i wyciskana to zaczyna się rozciągać, dlatego tez naturalną kwestią będzie fakt, że po kilku latach będzie ona straszyła rozszerzonymi porami. Trzeba jednak zauważyć, że jest to sposób zalecany, aby pozbyć się prosaków.
Peeling kawitacyjny – Polega na oczyszczaniu porów przy użyciu ultradźwięków. Kosmetyczka decyduje się na przesunięcie po twarzy końcówki aparatu, który emituje fale dźwiękowe charakteryzujące się wysoką częstotliwością. Warto zauważyć, że ze względu na fakt, że intensywność tego peelingu dobierana jest w sposób indywidualny to jest on delikatny dla skóry i jej nie zagraża. Efektem tego peelingu to oczyszczona, wygładzona oraz rozjaśniona cera. Wykonywany jest on w kilku różnych seriach, stosuje się kilka zabiegów, pomiędzy którymi potrzebne jest odstępstwo około 10 dni. Jeśli zaś skóra nie cierpi na zbyt wiele dolegliwości to w zasadzie można taki zabieg dokonywać raz na miesiąc, czy półtora miesiąca.
Kwas migdałowy – Wpierw na twarz nakładany jest środek, który ma za zadanie wyrównać pH, a następnie po około 25 minutach nakładany jest preparat wzbogacony o kwas. Po tym jak się go zmyje, skóra musi zostać posmarowana przy pomocy kremów z filtrem UV. Najlepsze efekty otrzyma się wtedy, gdy poddacie się zabiegowi w odstępie dwóch tygodni. Cena takiego zabiegu to około 250 złotych.
Jonoforeza – Jest to metoda, która polega na tym, że wprowadza się do skóry środki antybakteryjne, przeciwłojotokowe oraz lekko złuszczające, używając od tego prądu galwanicznego. Bardzo dobre efekty otrzyma się po zastosowaniu kilku zabiegów, w odstępstwie 2-3 dni od siebie.