Jak dobrać odpowiedni kolor szminki?

Szminka

Dopełnieniem naszego stroju powinny być dodatki i odpowiedni makijaż. I choć dodatki zawsze komponują się zresztą kreacji i zazwyczaj są w jednym kolorze to nie koniecznie musi być tak z naszą szminką. Pytanie – jak dobrać odpowiedni kolor szminki, jest zadawane co raz częściej. Nie oznacza ono w żadnym wypadku o braku gustu czy dobrego smaku. Kolor szminki będzie odpowiedni wtedy, gdy zwrócimy uwagę na kilka ważnych wskazówek.

Dobierając odpowiedni kolor szminki, możemy podkreślić nie tylko naszą urodę ale także nadać nowe spojrzenie na naszą kreację. Makijaż dobieramy nie tylko pod kolor garderoby, pomyślmy jak szminka może zwiastować nadejście wiosny czy jesieni. Dobierając szminkę do aktualnie panującej pory roku, pokazujemy, że jesteśmy odważne i lubimy eksperymentować. W ten sposób nie tylko poprawimy swój wygląd ale nasza stara garderoba, będzie wyglądać jak nowa! Mimo iż kobiety ostrożnie podchodzą do odważnych i żywych kolorów, szczególnie podczas robienia makijażu, nie powinnyśmy się bać ich używać. Jednak podstawową zasadą która kierujemy się podczas wyboru pomadki nie jest odwaga a tonacja naszej skóry.

Jeśli masz problem z określeniem barw jakie najbardziej do ciebie pasują, poproś wizażystkę o dobranie odpowiedniej palety barw dla ciebie. Będziesz wiedziała wówczas jakie kolory najbardziej pasują do twoje urody, i zamiast szukać w różach i czerwieniach poszperasz w brązach.

Tak, odcień skóry to podstawa. I tak na przykład blade osoby o jasnych włosach, wspaniale będą wyglądać w mocnych szminkach o kolorze różowym czy też czerwonym. Panie o ciemniejszej karnacji powinny lubować się w koralowych i pomarańczowych odcieniach pomadek. Kolor szminki powinien także zależeć od kształtu naszych ust. I tak dla kobiet z wąskimi ustami poleca się pomadki w jasnych, błyszczących odcieniach i dla kobiet z dużymi ciemniejsze i bardziej matowe. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób w jaki nakładamy pomadkę na usta. Bardzo dobrze wyglądają usta, których kształt wyznacza konturówka. Szminkę najlepiej jest nakładać specjalnie do tego przeznaczonym pędzelkiem. Uczynisz najlepiej gdy szminka będzie inna niż strój jaki zamierzasz ubrać.

Dodaj komentarz