Jak dbać o farbowane włosy

Postanowiłaś zmienić kolor włosów, albo dopiero zamierzasz to zrobić, jednak boisz się, że nie wiesz co się z nimi stanie i że może nie będą prezentowały się tak dobrze jak wcześniej?

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę, że coraz więcej młodych dziewcząt decyduje się na zmianę koloru swoich włosów, decydując się tutaj na użycie bardzo popularnych ostatnim czasem szamponetek. Stosowanie szamponetek pozwalała na ciągłe zmiany kolorów włosów, dlatego też jednego dnia mogą one mieć czerwone włosy, a następnie niebieskie, jednak większość kobiet cały czas decyduje się na farbowanie szamponami koloryzującymi, albo farbami. Najczęściej tego typu efekt prezentuje się wręcz bardzo dobrze od razu, gdy nałożony zostanie preparat, jednak po pewnym czasie odcień ulega zmianie i zaczyna robić się bledszy, zaś same włosy stają się o wiele bardziej matowe. Na szczęście jednak jest naprawdę wiele sposobów, które pozwalają na cieszenie się z lśniących pasm przez długi czas.

Dobry kosmetyk

Dbanie o włosy farbowane wymaga sporych umiejętności. Najlepiej jest w takim celu zdecydować się na zastosowanie specjalistycznych kosmetyków. Powinnaś poszukać produktów, które oznaczone są informacją, że produkt został wyprodukowany z myślą o włosach farbowanych. Powinnaś kupić sobie takowy szampon, odzywkę oraz maskę, która wzmocni włosy. Wszelkiego rodzaju produkty, które są stworzone do tego typu włosów będą posiadały drobne składniki, których celem będzie wzmacnianie łuski włosa, przedłużanie trwałości koloru i pielęgnowanie ich. Poszukaj kosmetyków, które będą w stanie dodatkowo zapewnić nawilżenie i głęboko odżywić, a przy tym będą pomagać w rozczesywaniu oraz jednocześnie będą chronić kosmyki przed szkodliwym działaniem środowiska. Tego typu produkty będą w stanie spowodować, że Twoje włosy będą w stanie zachować nieskazitelną kondycję oraz mocny odcień.

Mgiełka i maska

Jeżeli farbujesz włosy w warunkach domowych to poszukaj farb, które nie zawierają amoniaku, ponieważ istnieje możliwość, że zniszczy on twoje włosy, wysuszy, a możliwe, że nawet je spali. Stosuj maski, które odżywiają farbowane włosy i używaj ich regularnie, minimalnie raz w tygodniu. Będzie to produkt, który będzie mógł jednocześnie wygładzić, zapewnić połysk, zregenerować czy ochronić kolor i wrażliwa skórę głowy, a przy tym nawilża i zapewnia kolorowi trwałość. Maska powinna być nałożona na umyte włosy, na raptem kilka minut, po czym od razu spłukana. Już po pierwszym razie, gdy ją zastosujesz zobaczysz efekt. Stosowanie ochronnych mgiełek z filtrem UV również będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż zabezpieczają kosmyki w sposób dodatkowy przed negatywnymi skutkami promieni słońca, gdyż jakby nie patrzeć to one są w głównej mierze odpowiedzialne za wybielenie barwy włosów.

Domowe kurowanie

Poszukaj mgiełek oraz innego rodzaju produktów, które posiadają w sobie witaminy A, E, F oraz H i innego rodzaju składniki, które są w stanie odbudować strukturę włosa i go odżywić. Warto również do tego sięgnąć po kosmetyki, które nabłyszczając, a to dlatego, że wtedy o wiele prościej jest ułożyć fryzurę, utrwalając ją później. Ponadto dobrze jest raz na jakiś czas nałożyć na kosmyki włosów maseczkę wykonaną w domowych warunkach, które będzie idealna do farbowanych włosów chociażby maseczka z awokado. Aby takową wykonać trzeba rozgnieść je przy pomocy widelca po czym dodać trzy łyżki śmietany czy też majonezu i wymieszać całość. Papka powinna zostać nałożona na czyste włosy, a głowę najlepiej jest owinąć ręcznikiem, pozostawić na pół godziny, po czym spłukać.

Dodaj komentarz