Głębokie zmarszczki u skóry wrażliwej – postaraj się przywrócić twarzy młody wygląd!

Choć pojawiające się na twarzy zmarszczki są naturalnym efektem starzenia się skóry, to ich obecność u kobiety zawsze wzbudza same negatywne odczucia – w końcu jest to znak, że młodość minęła bezpowrotnie. Najbardziej bolesne dla pań są głębokie zmarszczki, które zaczynają pojawiać się po 40-stym roku życia – zmarszczki mimiczne zastępują wtedy widoczne bruzdy na twarzy, które sprawiają, że skóra kobiety zyskuje miano cery dojrzałej. Jak zatem dbać skórę w wieku dojrzałym, by zredukować zmarszczki i nadać twarzy zdrowy, młody i promienny wygląd?

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV
Największym wrogiem cery dojrzałej, jak również skóry w każdym wieku, jest szkodliwe promieniowanie UV. To właśnie ono powoduje przesuszanie i łuszczenie się skóry, a tym samym szybkie powstawanie zmarszczek. Promienie UV przenikają w głębokie warstwy naskórka, niszcząc włókna kolagenowe, które w wieku dojrzałym ulegają znacznie wolniejszej wymianie. Dlatego tak ważne jest, by po 40-stym roku życia jak najlepiej zabezpieczać skórę przed niekorzystnym działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wybrane kremy do twarzy na dzień powinny być wzbogacone odpowiednio wysokimi filtrami UV, które będą stanowiły barierę ochronną dla promieni słonecznych.

Krem do twarzy dla cery dojrzałej
Decydując się na zakup kremu dla cery dojrzałej nie możemy zapominać o tym, by odpowiednio dopasować go również do innych potrzeb skóry – tłusta, mieszana, sucha czy wrażliwa – wymaga od nas innego sposobu pielęgnacji, a co za tym idzie, stosowania innych preparatów nawilżających. Dobór właściwego kremu do twarzy jest szczególnie ważny w przypadku pań, które zmagają się na co dzień z wrażliwą i suchą skórą – przesuszona i podrażniona skóra ma największe tendencje do powstawania głębokich zmarszczek.

Jaki krem nawilżający dla skóry wrażliwej?
Ten typ cery musi zadbać o intensywne nawilżanie skóry w ciągu dnia kosmetykami hipoalergicznymi, które wzbogacone zostały silnymi składnikami przeciwzmarszczkowymi. Takie preparaty możemy znaleźć w ofercie znanej marki La Roche-Posay np. krem Redermic C, który powstał na bazie specjalnej formuły przeciwzmarszczkowej dla skóry wrażliwej. W swoim składzie posiada on witaminę C oraz kwas hialuronowy, które doskonale radzą sobie z redukowaniem głębokich zmarszczek i stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych, filtry ochronne przed promieniowaniem UV, a także substancje kojące skórę i łagodzące podrażnienia.

Aplikacja kremu przeciwzmarszczkowego ma znaczenie!
W pielęgnacji twarzy u cery dojrzałej znaczenie ma nie tylko skład stosowanych kosmetyków, ale też sposób aplikacji wybranych preparatów. By wzmocnić działanie kremu należy aplikować go na skórę intensywnym, masującym ruchem. Jednak w przypadku skóry wrażliwej, którą każdy gwałtowny ruch może dodatkowo podrażnić, wykonywany masaż musi być poprzedzony dokładnym nawilżeniem naskórka – w ten sposób zmniejszymy ryzyko wystąpienia uczucia pieczenia na skórze.

Skóra wrażliwa i zmarszczki pod oczami
Przy codziennej pielęgnacji twarzy nie możemy w żaden sposób pominąć skóry wokół oczu. U cery suchej i wrażliwej jest to najcieńszy i najdelikatniejszy fragment ciała, który łatwo ulega przesuszeniu oraz podrażnieniu. Skórze wokół oczu należy się intensywna dawka nawilżenia oraz dokładne zabezpieczenie przed promieniami UV. W tym celu warto wyposażyć się w specjalny krem pod oczy, który przygotuje skórę do spotkania ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie warto jednak zastępować go zwykłym kremem do twarzy – posiada on zazwyczaj inny skład oraz konsystencję, która może przynieść delikatnej skórze pod oczami więcej szkody niż pożytku.

Dodaj komentarz