Domowy peeling ciała/ zrób go sama

Mało, która kobieta zdaje sobie z tego sprawę, ale w zasadzie naturalne peelingi, które zostały przygotowane w domu są w stanie dać wręcz identyczne efekty do tych, które się uzyska po tym, gdy odwiedzi się salon kosmetyczny. W takiej sytuacji warto sprawdzić w jaki sposób jest najlepiej przygotować tego rodzaju preparaty.

Cera, która jest pokryta przez warstwę martwego naskórka nie będzie zbyt atrakcyjnie prezentować się z żadnym makijażem. Właśnie w takich momentach na światło dzienne mogą wyjść wszelkiego rodzaju nierówności, zaś podkład dodatkowo zwróci na nie uwagę. Z dużą pomocą przychodzą tutaj wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne, które mają bardzo dużą ofertę wszelkiego rodzaju zabiegów złuszczających. Dlatego tez bez większego problemu możecie zdecydować się na mikrodermabrazję, kwasy AHa czy też peeling enzymatyczny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że będzie to wiązało się przede wszystkimi ze sporymi kosztami, dlatego też powinniście się zastanowić nad tym w jaki najprostszy sposób wykonać taki zabieg usuwający martwy naskórek w swoim domu. Można w takim przypadku zdecydować się na naprawdę kilka bardzo interesujących pomysłów, zaś jeżeli chodzi o rożne rodzaje peelingu to można je dostosować do swoich indywidualnych zapotrzebowań, a wyboru jest naprawdę sporo pod tym względem.

O czym pamiętać wykonując peeling?

Jednym z pielęgnacyjnych obowiązkowych każdej kobiety, której zależy na estetycznym wyglądzie jest złuszczanie naskórka w sposób systematyczny. Istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, że nie każdy produkt służący do peelingu ciała będzie się nadawał do każdej partii. Przykładowo na skórze w okolicach biustu nie wolno stosować gruboziarnistego peelingu, a to z tejże racji, iż jest on w stanie wywołać zbyt poważne uszkodzenia na powierzchni jej ciała. W takim przypadku o wiele lepiej będzie zastosować ten sam rodzaj kosmetyku, który jest używany do twarz. Charakteryzują się on większa delikatnością, więc można być spokojnym, że nie będzie on wpływał w sposób destrukcyjny na skórę. Nie wolno również zapomnieć, iż peeling, który jest stworzony chociażby w oparciu o zmielone pestki, nasiona czy też łupinki orzecha jest w stanie spowodować częstsze pękanie naczynek. Wynika to z tego, że masaż, w którym używa się produktów gruboziarnistych jest w stanie spowodować o wiele większe uszkodzenia naskórka. Peeling enzymatyczny będzie doskonałym rozwiązaniem dla skóry, która jest cienka i wrażliwa. Warto również być świadomym tego, że w przypadku peelingu twarzy i stosowania go w sposób regularny na suchej cerze wcale nie spowoduje, że ona się wysuszy jeszcze bardziej, jednak pobudzi to gruczoły do o wiele większej produkcji sebum, czyli naturalnie wytwarzającej przez organizm substancji, która jest odpowiedzialna za nawilżanie. Jeżeli zaś macie cerę tłustą to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie peelingu ziarnistego. Skóra nie powinna być masowana zbyt mocno, a przy tym bardzo istotnym jest również fakt, aby postarać się pomijać okolice oczów.

Jak przygotować domowy peeling?

Podczas przygotowywania peelingu, którego celem będzie poprawienie ukrwienia skóry i redukcja widocznej tzw. pomarańczowej skórki to dobrym pomysłem będzie mogło się okazać przygotowanie mikstury, której bazą w głównej mirze jest kawa. Wystarczy, ze w takiej sytuacji wymieszacie cztery łyżki kawowych fusów oraz dwie łyży oliwy z oliwek. Pozwoli Wam to na uzyskanie tak miękkiej konsystencji, która pozwoli na bezproblemowe nałożenie preparatu na skórę i masaż. Po tym, gdy nastąpi już taki zabieg będzie trzeba spłukać skórę przy pomocy zimnej wody, a to z tego względu, że pozwoli to na dodatkowe ukrwienie skóry. Nazywa się to peelingiem kawowym, który idealnie będzie nadawał się w przypadku takich partii ciała jak uda, pośladki oraz brzuch. Jest on w stanie gruntownie wygładzić wysuszoną oraz szorstką w dotyku skórę oraz umożliwia na efektywną walkę z powstającym cellulitem. Problematyczną sferą mogą się okazać kolana oraz łokcie, jednak z nimi bez większych kłopotów powinien sobie poradzić peeling cukrowy, dzięki któremu będzie można pozbyć się zrogowaceń oraz nadać skórze w tym obszarze odpowiedniej jedwabistości. Jeśli zależy Wam na przygotowaniu takiego preparatu to będziecie musiały przygotować do tego cukier, który zostanie zmieszany z miodem w proporcjach jeden do jednego, co pozwoli na wytworzenie gęstej masy. W przypadku miejsc takich jak dekolt to on zostanie świetnie wygładzony przez mieszankę otrąb wraz z oliwą z oliwek. Tego typu peeling charakteryzuje się większą delikatnością i jest przeznaczony dla o wiele bardziej wrażliwych części Waszego ciała. Jest to kwestią naprawdę istotną, a to z tego względu, że skóra dekoltu ma to do siebie, iż jest o wiele bardziej narażana na tworzenie się zmarszczek, gdyż to właśnie tam mogą zacząć pojawiać się jako pierwsze oznaki starzenia. Dlatego też nie ma co się dziwić, że zbytnio intensywne masowanie nie wchodzi tutaj w grę.

1 komentarz do tego artykułu

Dodaj komentarz