Dlaczego warto stosować bazę pod makijaż L’Oreal Paris Lumi Magique?

Dzienny makijaż przeciętnej kobiety opiera się na wykorzystaniu tylko podstawowych kosmetyków. Są to: tusz do rzęs, podkład oraz błyszczyk; czasem zdarza się jeszcze kredka do brwi, delikatny cień do powiek i puder bronzujący lub rozświetlający. Pytanie – dlaczego w spisie tych produktów nie ma bazy pod makijaż? Jeżeli nie jesteś do niej przekonana, zobacz jak działa oraz nie zwlekaj z jej wyborem.

Czym jest baza pod makijaż?
Słowo “baza” oznacza coś podstawowego i obowiązkowego, jakby fundament, na którym należy polegać. Jeżeli słowo to odniesiesz do makijażu, definicja sama się utworzy. Baza jest to kosmetyczny produkt, który aplikuje się na całą powierzchnię twarzy, aby:

  • utrwalić nakładane później kosmetyki (podkład, puder, bronzer, rozświetlacz czy róż),
  • wspomóc łatwość w rozprowadzaniu fluidu, który dzięki bazie wtapia się w skórę i tworzy efekt idealnie gładkiej cery bez efektu maski,
  • makijaż uczynić długotrwałym i abyś nie musiała go stale poprawiać i udoskonalać,
  • wyeliminować zaczerwienienia i przebarwienia, nadać skórze matowego wygładzenia lub nawilżenia – każda z tych zależności jest określona typem bazy, jaką wybierzesz.

Wybierając bazę ogólną, możesz ją aplikować na powierzchnię całej twarzy. Możesz się także zdecydować na specjalną bazę pod cienie, którą nakłada się tylko na powieki.

Baza pod podkład a baza pod cienie
Zarówno baza pod fluid oraz ta, którą należy aplikować na powierzchnię powiek określane są mianem bazy pod makijaż. Najbardziej uniwersalna jest ta, która jest przystosowana do nakładania i na cerę, i na powieki, np. baza pod podkład L’Oreal Lumi Magique. Dzięki ogólnemu zastosowaniu tego kosmetyku nie musisz rozdrabniać się z nakładaniem jednego produktu na czoło, policzki, nos i brodę, a drugiego tylko na powieki.

Jeżeli baza pod makijaż skończyła się, a Ty chcesz utrwalić makijaż oka, w zastępstwie możesz wykorzystać podkład. Rozprowadzony na powiece w niewielkiej ilości będzie wykazywał takie samo zastosowanie jak właśnie baza. Niestety nie działa to w drugą stronę i nie ma innego kosmetyku niż baza, który możesz zaaplikować pod fluid.

Wybierz najlepszą bazę pod podkład
Mogłoby się zdawać, że baza jest tak uniwersalnym kosmetykiem, że nad wyborem konkretnej nie trzeba się wcale długo zastanawiać. Produkt ten ma bowiem jeden cel – utrwalić makijaż oraz złączyć go w jedną spójną całość. Nie należy jednak wybierać przypadkowej bazy, ponieważ każda z nich spełnia inne funkcje – jedna ma na celu utrwalić make-up, a inna wykazuje działanie matujące, redukujące zaczerwienienia lub przebarwienia. Zatem wybór bazy pod problem, który nas nie dotyczy, jest zbędne, a może nawet zaszkodzić naszej skórze i nie podkreślić tak oczekiwanego efektu końcowego make-upu. Zatem jaką bazę pod makijaż wybrać?

  1. Upewnij się, że baza wykazuje się takim działaniem, jakiego potrzebuje twoja cera. Jeżeli nie masz problemu z błyszczeniem się skóry lub z obecnością na niej rumienia, nie wybieraj takiej, która pomaga te mankamenty zredukować. Postaw na uniwersalną i taką, która po prostu utrwali makijaż oraz wpłynie na idealne połączenie się aplikowanego fluidu ze strukturą skóry.
  2. Przed kupnem bazy zawsze sprawdź jej konsystencję. Musi być lekka i aksamitna. Te ciężkie i gęste nie nadadzą skórze blasku ani nie pomogą podkładowi połączyć się ze skórą. Mogą natomiast stanowić odrębny kosmetyk, który zamiast udoskonalić makijaż – tylko go pogorszy.
  3. Rzadkością są bazy pod podkład, które nie wymagają późniejszej aplikacji fluidu, bo zachowują się na skórze jako samowystarczalny kosmetyk. Oczywiście na powierzchnię bazy możesz nałożyć fluid, jeżeli jednak produkt tego nie potrzebuje, możesz traktować ją jako wygładzenie skóry w dziennym makijażu.
  4. Jeżeli marka kosmetyczna oferująca daną bazę pod podkład posiada także fluid z tej samej serii, nie zwlekaj z jego wyborem. Produkty pochodzące z jednej gamy kosmetyków opierają swój skład na zbliżonych substancjach, co zwiększa jakość całego makijażu.

Jak nakładać bazę pod makijaż?
W zależności od marki danej bazy, należy ją aplikować w nieco inny sposób. Każda baza wymaga późniejszej aplikacji fluidu. Jeżeli Twój produkt jest uniwersalny, nanieś go i na cerę, i na powieki. Jeżeli nie – oddzielny wykorzystuj na skórę twarzy, a drugi tylko na oczy. Bazę możesz nakładać na powierzchnię całej twarzy lub punktowo – w miejsca, które chcesz rozświetlić, zmatowić lub wyeliminować z nich niedoskonałości (zwłaszcza jeżeli baza jest nakierowana na działanie rozświetlające, matujące lub redukujące zaczerwienienia). Pamiętaj, że nie trzeba dużej ilości bazy, ale tylko odrobinę. Zwróć także uwagę na to, aby równomiernie ją rozmasować i delikatnie wklepać, by nie zostawiła na skórze grudek.

Dodaj komentarz