Damski wąsik jak go usuwać

Zapewne każda kobieta zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że meszek znajdujący się nad górną wargą wcale nie dodaje jej seksapilu, a wręcz można by powiedzieć, że go ujmuje. Najlepszym wyjściem jest zwyczajne pozbycie się go i to zwłaszcza kiedy to włoski są widoczne oraz ciemne. Prawda jest taka, że nie jest to wcale tak trudne jakby mogło się to wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ w zupełności wystarczy zdecydować się na odpowiedniego rodzaju metodę depilacji. Metod tego typu jest sporo i każda powinna być traktowana inaczej.

Metody depilacji damskiego wąsika:

Maszynka do golenia – Nie powinnaś stosować tej metody za często, wybieraj ją tylko wtedy, gdy zwyczajnie nie masz innej możliwości. Będzie ona mocno podrażniać skórę, a ponadto włoski mogą odrosnąć bardzo szybko, a przy tym być mocniejsze oraz grubsze. Ostatecznie otrzymasz efekt całkowicie odwrotny od tego, o którym marzysz. Ponadto pamiętaj, że golenie niesie za sobą ryzyka zacięcia skóry.

Plastry z woskiem – Jest to świetne rozwiązanie, a to z tego względu, że można ich używać w naprawdę łatwy sposób, a ponadto są poręczne i niesamowicie łatwe w użyciu, nazywa się je inaczej woskiem stosowanym na zimno. Żeby taki plaster mógł zadziałać to wystarczy, że przed zaaplikowaniem, rozetrzecie go w swoich dłoniach. Dzięki temu wosk stanie się płynniejszy i będzie mógł z większą łatwością przykleić się do włosków. Plasterki mają to do siebie, że są niewielkich rozmiarów i będą świetnie się sprawdzały w podróży.

Wosk stosowany na ciepło – To właśnie go używają kosmetyczki w swoich gabinetach, jednak możesz również zdecydować się na zakup łazienkowego zestawu. Jest to naprawdę świetny pomysł, ponieważ tego typu depilacja to jeden z najbardziej skutecznych domowych metod. Zanim nałożysz wosk powinnaś pamiętać o odpowiednim podgrzaniu, chociażby dobrym pomysłem będzie zrobienie tego w gorącej wodzie, dzięki temu stanie się on płynniejszy. Następnym krokiem będzie nałożenie cienkiej warstwy wosku na swoją skórę i przyklejenie na niej specjalnego paska. Zarówno patyczek i pasek powinnaś dostać od razu w zestawie. Ostatnią rzeczą, którą będziesz musiała zrobić to w sposób energiczny go oderwać. Zapewne metoda ta może wydawać się nieco problematyczne, to jednak wystarczy odrobina praktyki, a zobaczycie same, że nie jest to tak kłopotliwe jakby mogłoby się na wstępie wydawać. Dzięki tego typu depilacji Wasza skóra będzie gładka przez około dwa, a nawet trzy tygodnie.

Kremy i płyny do depilacji – Działają one na zasadzie rozpuszczania keratyny włosa. Będą one o wiele bardziej delikatne niżeli ostrze maszynki, jednak minusem może być fakt, że ich zapach dla wielu może wydawać się mało przyjemny. Ponadto mogą być problematyczny dla wszelkiego rodzaju alergiczek, gdyż są w stanie podrażnić skórę twarzy. Tego typu włoski będą odrastać w sposób zdecydowanie szybszy niżeli po zastosowaniu wosku, ponieważ w zasadzie wystarczy tydzień, aby powróciły na swoje miejsce. Na szczęście nie będą one stawać się grubsze i mocniejsze. Ta metoda jest jednak najmniej popularna.

W jaki sposób depilować skórę używając wosku?

Przede wszystkim zwróć uwagę na temperaturę. Jeśli stosujesz wosk na ciepło to nie powinien on być gorący. Odpowiednia temperatura będzie wtedy, gdy będą on dawał wyraźne wrażenie ciepła. Jeżeli chcesz mieć pewność, iż osiągnął on odpowiedni poziom temperatury to nanieś trochę na swój nadgarstek.

W przypadku, gdy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w domowej depilacji ciała to aby nałożyć i rozprowadzić wosk na swojej skórze zastosuj patyczek wykonany z tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się on gładszą powierzchnią, dlatego też można mieć zwyczajnie mniej problemów z naniesieniem go.

Podczas zrywania plastra istotną kwestią jest odległość pomiędzy paskiem, a skórą podczas zrywania. Najlepszym rozwiązaniem jest ciągnięcie paska najbliżej powierzchni skóry. Jeżeli będziesz odrywać włoski ku górze i bardziej pionowo to zadasz sobie więcej bólu, niżeli wyrwiesz włosów. Nie należy to do zbyt skutecznych metod.

Prawdą jest, że depilacja nie należy do zbyt przyjemnych rzeczy i może boleć, ale jeżeli dobrze naciągniesz skórę palcami zanim oderwiesz plaster, zwłaszcza skupiając się na tym miejscu, gdzie rozpoczyna się odrywanie to dostrzeżesz, iż ten ból nie jest tak duży, a włoski o wiele szybciej odchodzą od ciała.

Pamiętaj również o tym, aby paski były na tyle długie, abyś mogła je bez większego problemu chwycić za jeden z końców, który posłuży Ci do ciągnięcia. Pasek powinien być mocno przez Ciebie trzymany, dzięki czemu nie będzie Ci uciekał z ręki podczas zrywania włosów energicznym ruchem.

Kwestią dosyć kłopotliwą mogą okazać się poprawki, ponieważ najczęściej po tym, gdy pasek zostanie oderwany na skórze będzie mogło pozostać kilka włosków. Aby najlepiej sobie z tym poradzić to w miejscu, w którym się znajdują powinnaś w jak najszybszy sposób ponownie przykleić użyty przez siebie wcześniej pasek, bez potrzeby ponownego nanoszenia wosku i w sposób energiczny oderwij go ponownie. Pamiętaj, że tego typu poprawka może zostać wykonana tylko i wyłącznie jeden raz. Jeśli będziesz powtarzać to wielokrotnie to może się okazać, że delikatna skóra nad wargą zostanie uszkodzona. Wszelkiego rodzaju poprawki można również wykonać pesetą.

Samo usunięcie wszystkich włosków nie będzie wiązało się z zakończeniem zabiegu. Będziesz musiała również pozbyć się resztek włosków, ponieważ one tam cały czas są, mimo tego, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Mycie twarz przy pomocy mydła dużo tutaj nie pomoże, a jest w stanie nawet pogorszyć sytuację. W takim przypadku najlepiej zastosować olejek, albo oliwkę. Bardzo często w zestawach, które służą do depilacji będziesz mogła znaleźć chusteczki, które zostały nasączone olejkiem. Masuj nimi skórę w sposób delikatny. Pamiętaj o tym, że nie ma sensu jej trzeć.

Dodaj komentarz