Czy preparaty na porost włosów są skuteczne

Specjaliści twierdzą, że człowiek ma niewielki wpływ na to w jakim tempie rosną jego włosy, gdyż w większości jest to kwestia genetyczna całkowicie niezależna od danej osoby, zaś sam proces związany z porostem włosów będzie tutaj niezależny od danej osoby i prawda jest taka, że dana osoba będzie mieć niewielki wpływ na to w jaki sposób dane włosy będą rosły. Dlatego też naprawdę ciężko jest cokolwiek powiedzieć na temat regulacji tego procesu.

W jaki sposób rosną włosy?

Włosy mają to do siebie, że rosną średnio od 1 do 1,5 centymetra w ciagu miesiąca, zaś średnia ich żywotność waha się od 3 do 6 lat. Włos przez ten czas wypada, zaś na jego miejscu powinien pojawić się całkowicie nowy z mieszka włosowego. Każdy człowiek w zasadzie będzie w stanie uzyskać innego rodzaj długość włosa. Jeśli chodzi o największą maksymalną średnią długość włosów jaką jest w stanie osiągnąć to mniej więcej 70 centymetrów. Trzeba pamiętać, że u każdego to będzie inaczej się prezentowało, gdyż wynikać to będzie z indywidualnych predyspozycji oraz kwestii genetycznej.

Jak suplementacja może wpłynąć na włosy?

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie różnego rodzaju suplementów, które są w stanie wpłynąć na to jak dużą ilość włosów się posiada. Jakby nie patrzeć każdy marzy o tym, aby posiadać grube oraz lśniące włosy, więc nie ma co się dziwić, że tak dużo ludzi poszukuje różnych metod, aby to osiągnąć. Warto zauważyć, że tak naprawdę czasem podstawowe błędy w odżywianiu czy pielęgnacji są w stanie zaprzepaścić bardzo dużej ilości osób szansę na posiadanie pięknyc włosów, ponieważ przez te zaniedbania włosy zaczynająsię łamać, rozdwajać i ostatecznie wypadać. W takiej sytuacji ratunkiem mogą tutaj być domowe sposoby, które mogą okazać się niezwykle efektywne pod tym względem i to nawet porównując je do bardzo popularnych i pochłaniających dużą ilość pieniędzy zabiegódermatologicznych. Dlatego też warto zapoznać się z kilkoma sposobami, które sąw stanie pobudzić włosy do wzrostu.

Aby przygotować się do tego nie trzeba wiele, gdyż w zupełności wystarczyć będzie zaopatrzenie się w banalnie proste i tanie produkty spożywcze, które pozwolą na stworzenie skutecznych preparatów, które będą gwarantowały szybszy porost włosów.

Zielona herbata

Zielona herbata jest znana wielu osobom z tego względu, że posiada właściwości antyoksydacyjne. Posiada również spory wpływ na proces wypadania włosów, gdyż przyczynia się do stymulacji ich kolejnego wzrostu. Ponadto wpływa na poprawienie kondycji włosa, więc nie łamią się tak oraz są o wiele silniejsze. Wystarczy, że zaparzycie zieloną herbatę, a ciepły napar nałożyć na skórę głowy oraz włosy. Po tym jak upłynie przeszło 60 minut będziecie musieli spłukać swoje włosy przy pomocy zimnej wody.

Maseczka z jajek

Jest to bardzo popularna metoda i stosowana przez wielu ludzi, którym zależy na wzmocnieniu ich włosów. W takiej maseczce znajduje się naprawdę bardzo dużo białka, czyli podstawowego budulca włosów. Białko jajka powinno zostać zmieszane z 1 łyżeczką oliwy z oliwek i 1 łyżeczką miodu. Wystarczy to później dobrze wymieszać, tak aby ostatecznie otrzymać konsystencję gładkiej pasty. Następnie trzeba będzie nałożyć ją na swoje włosy i pozostawić na około 20 minut. Potem będziecie musieli spłukać ją zimną wodą, po czym umyć włosy przy pomocy szamponu.

Olejek kokosowy

W olejku kokosowym można znaleźć naprawdę niezwykle sporą ilość białek oraz potasu. Dzięki czemu pozwala to na utrzymanie skóry głowy oraz włosów w niezwykłej kondycji. Jest to bardzo dobra metoda na porost włosów, ale również pomaga na problemy związane z nadmiarem łupieżu. Wystarczy, że podgrzejecie olej kokosowy, a w następnej kolejności nałożycie go na włosy oraz skórę głowy, starając się nie oparzyć przy tym. Taki olejek kokosowy powinien znajdować się na Waszych włosach przez przeszło 20-30 minut, a następnie powinnyście go zmyć ze swojej głowy.

Dodaj komentarz