CZAS WOLNY: Podziwiaj gwiazdy na bezchmurnym niebie

Zapewne wielu z Was ma tak, że chciałoby tak naprawdę zorganizować wolny czas w bardzo niecodzienny sposób. W większości sytuacji spędzanie wolnego czasu nie należy do zbyt atrakcyjnych. Często są to te same, wręcz bardzo utarte schematy, które nic ciekawego do życia nie wnoszą. Wynika to z tego, że ludzie mają tendencję do popadania w schematy. Jednak kiedy pojawia się pewnego rodzaju sytuacja, która pozwala na niecodzienne spędzanie czasu to zazwyczaj są oni dosyć sceptycznie nastawieni. Chociaż w takich momentach nie ma to najmniejszego sensu. Jeżeli jesteś osobą, która mimo wszystko chciałaby doznać czegoś ciekawego to powinieneś zastanowić się nad tym, czy aby w najbliższym czasie, nie wybrać się wraz ze znajomymi, albo samemu, jak już wolisz, na oglądanie spadających gwiazd w Szczecinie.

Kiedy będzie można obejrzeć spadające gwiazdy?

14 sierpnia 2014 roku o godzinie 21:30 będzie można zobaczyć bardzo niecodzienny widok. Mianowicie spadające gwiazdy, a żeby być bardziej dokładnym to perseidy. Chociaż to 12 sierpnia ma być tak naprawdę ich najwięcej, to jednak w tym okresie nie będą one, aż tak dobrze widoczne jak 14 sierpnia. Cała impreza związana z tymże wydarzeniem jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie. Niebo w ten dzień będzie bardzo przejrzyste i każda osoba, która będzie tylko chciała będzie tym samym mogła skorzystać ze sprzętu, który należy do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie i to właśnie dzięki temu sprzętowi uczestnicy wydarzenia będą mogli z bliska obejrzeć spadające gwiazdy. Impreza ma odbyć się w Parku Kasprowicza, a dokładniej to na Psiej Polanie. Te miejsce zostało specjalnie wybrane, z racji tego, iż jego umiejscowienie ze względu na wysokie zaciemnienie jest tka naprawdę najlepsze do tego, aby móc w spokoju przyglądać się gwiazdom i podziwiać ich widok na niebie. Osoby, które nie wiedzą jak dostać się na Psią Polanę powinny zapamiętać, żeby trafić tam wystarczy jedynie kierować się w stronę Pomnika Czynu Polaków, czyli popularnie zwanego w Szczecinie, pomnikiem trzech orłów. Sama polana mieści się bardzo blisko tegoż, ze pomnika. Dlatego jeżeli się tam udacie chwilę przed 21:30 to zapewne już jacyś uczestnicy tam będą, albo jakaś osoba z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie.

Jakie atrakcje będą podczas tego wydarzenia?

Główną atrakcją, dla której wszyscy mają tam przyjść to oczywiście oglądanie Perseidów. Mimo tego, iż organizatorzy na samym początku twierdzili, że znacznie więcej będzie można zobaczyć 12 sierpnia, to jednak ze względu na fakt, że w ten dzień niebo ma być zachmurzone to 14 sierpnia będą one znacznie bardziej widoczne. Dlatego ten dzień jest bardzo dogodnym terminem, dla wszystkich osób, które nie chcą męczyć swojego wzroku. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z amatorskiego teleskopu o średnicy lustra wynoszącej 60 centymetrów. Ponadto nie tylko Perseidy będą atrakcją całej imprezy. Ponieważ osoby, które zechcą uczestniczyć w tymże wydarzeniu będą tak naprawdę również mogły oglądać księżyc oraz wiele jasnych obiektów. Po godzinie 22 perseidy mają ustać. Jednakże to właśnie wtedy będzie najbardziej dogodny moment, aby móc oglądać na niebie gromady gwiazd, galaktyki, mgławice oraz wiele innych bardzo interesujących obiektów.

Dodatkowo bardzo ciekawą atrakcją tegoż, że dnia będzie możliwość zobaczenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która aż dwukrotnie pojawi się tego właśnie dnia nad Szczecinem. Organizatorzy zapewniają, że jest to naprawdę fantastyczny widok, z racji tego, iż jest bardzo jasny i szybko przesuwający się punkt na niebie. Dodatkowo trzeba również wspomnieć, iż wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie już nie po raz pierwszy organizuje tego typu imprezę. Ponieważ w marcu tego roku odbyły się już obserwacje zaćmienia Słońca na Jowiszu, a w maju zainteresowani mogli oglądać planetę Saturn.

Dodaj komentarz