Bańki Chińskie na cellulit – czy przynoszą efekty?

Masaż

Problem pomarańczowej skórki, nie jest obcy żadnej kobiecie. Jest nieestetyczna i ciężko się jej pozbyć. Mimo iż popularności problemu, nadal nie znaleziono jednego uniwersalnego rozwiązania tej kobiecej dolegliwości. Z cellulitem można walczyć na kilka sposobów, między innymi stosując kremy, maseczki, różnego rodzaju masaże czy też ćwiczenia. Wszystkie te działania, w większym lub mniejszym stopniu wpływają na zmniejszenie się cellulitu, ale jednak nie pozwalają się go pozbyć do końca. Czy w związku z powyższym, walka z cellulitem jest od początku skazana na klęskę?

Nie, jeśli masujemy pomarańczową skórkę bańkami chińskimi. Ich efektywność jest niemalże 100%. Co raz częściej mówi się też o tym iż jest to, tak naprawdę jedyny skuteczny sposób na pomarańczową skórkę. Oprócz gwarantowanej skuteczności, możemy także liczyć na stosunkowo szybkie efekty.
Już po kilku masażach, będziemy w stanie dostrzec wyraźne różnice w wyglądzie naszej skóry. Właśnie ze względu na wysoką skuteczność masaży, stają się one tak popularne. Bańki chińskie nie są jednak wykorzystywane tylko i wyłącznie do rozprawiania się z cellulitem. Z ich zakupu może odnieść korzyści cała rodzina.

Bańkami chińskimi leczy się grypę, bóle kręgosłupa, oraz nadciśnienie. Najlepszą wersją baniek są te wykonane z gumy. Jak wygląda masaż antycellulitowy bańką chińską? Bańkę należy umieścić w miejscu, w którym występuje pomarańczowa skórka. Tak zassaną bańkę, używamy jako przyrządu do masowania i zataczamy nią koliste ruchy, bądź przesuwamy ją po linii prostej – wybieramy, dowolną wygodna dla nas metodę. Nigdy nie masujemy ciała, które nie jest natłuszczone, lub po prostu wysmarowane oliwką. Po takim podłożu, bańka będzie przesuwać się nie robiąc, żadnych problemów.

Jak to się dzieje, że masaż bańką chińską jest tak efektywny? Dzieje się tak, ze względu na ciśnienie jakie tworzy zassana na ciele bańka. Przesuwając ją, wpływamy na zwiększenie ukrwienia danej partii ciała. Dzięki temu, możliwe jest wpłynięcie na ich kondycję. Pobudzona zostaje także przemiana materii, a ta działająca sprawniej pozbywa się toksyn oraz redukuje tkankę tłuszczową. Spodziewane efekty wystąpią po około miesiącu. Jednak aby tak się stało, konieczne są regularne masaże, wykonywane najlepiej raz na 3 dni. Czas jednego masażu, nie powinien być krótszy niż 20 minut. Koszt wykonania takiego masażu, może wynosić nawet 100 złotych. Jeśli poszukamy odpowiedniego salonu, cena ta będzie o wiele mniejsza jednak najlepiej jest kupić sobie zestaw baniek chińskich i samodzielnie wykonywać masaże. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i co najważniejsze pieniądze. Bańki chińskie dostępne są w aptekach i kosztują nie więcej niż 30 zł.

Decydując się na masaż bańkami chińskimi zapoznaj się jednak z przeciwwskazaniami. Do niektórych z nich należą problemy z żylakami, zapalenie skóry oraz stawów, ciążą czy nowotwory. Wyłączywszy przeciwwskazania, masaże wykonywane bańką chińską są w całości bezpieczne i przede wszystkim skuteczne w walce z cellulitem.

1 komentarz do tego artykułu
  1. Zgadzam się z artykułem w 100%, sama jakiś czas temu zakupiłam te bańki głównie ze względu na cellulit , kilka takich zabiegów i już widać efekt ale trzeba to robić systematycznie. Bańki także świetnie sprawdzają się do masażu kręgosłupa.
    Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz